subwencja finansowa w ramach programu rządowego "Tarcza finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich firm" udzielona przez PFR SA.

Przyczepy reklamowe jako mobilna reklama Twojej marki

Przyczepy reklamowe są skuteczną formą reklamy, która w efektywny sposób może wypromować usługi i produkty Twojej firmy. Ten sposób promocji również może pomóc w rozpowszechnianiu wizerunku i sprawić, by dana marka stała się bardziej zauważalna i zapamiętywana przez potencjalnych klientów.

Czym są przyczepy reklamowe?

Przyczepy reklamowe to nic innego jak mobilna reklama. Na pewno nie raz zauważyłeś na ulicy samochód, który miał przypiętą przyczepkę z reklamą danego produktu lub usługi. To właśnie jest reklama mobilna, czyli taka, która podróżuje po mieście i dzięki temu jest zauważana przez większe grono odbiorców. Tego typu reklama jest dość młodym rodzajem przekazu marketingowego, który polega na dodaniu mobilności tradycyjnym billboardom. Baner reklamowy z graficzną i tekstową promocja jest montowany na przyczepie. Przyczepy reklamowe pozwalają w szybkim czasie i efektywnie dotrzeć do nowych osób niezależnie od ich wieku, zawodu czy zainteresowań, czyli do szerokiej publiczności. Co najważniejsze, koszt takiej reklamy jest porównywalnie niski w porównaniu do innych rodzajów promocji drukowanej, a nawet niektórych typów reklam cyfrowych.

Przyczepy reklamowe skuteczną kampanią reklamową?

Przyczepy reklamowe stanowią zamienniki tradycyjnych billboardów, z tym, że ten typ reklamy nie stoi w jednym miejscu, a podróżuje po ulicach miast. W przypadku, gdy dana firma pragnie rozpowszechnić swoje usługi lub nowy produkty – ten sposób promowania jest jak najbardziej trafny. Możesz mieć pewność, że Twoja promocja w ekspresowym tempie dotrze do wielu odbiorców. Zdecydowana większość społeczeństwa lepiej przetwarza informację wizualną, czyli są oni wzrokowcami, dlatego takie promowanie szybciej zapada w pamięć i jest bardziej zauważalne. W niektórych przyczepach mobilnych stosuje się też nagłośnienie, by dopełnić reklamę o kolejne walory i jeszcze mocniej zapaść w pamięć potencjalnym klientom. Można powiedzieć, że przyczepy reklamowe to żywa promocja, obok której nie da się przejść obojętnie – spacerując czy akurat przejeżdżając obok niej samochodem i widząc ją na ulicach swojego miasta. W Ten sposób nie musisz kupować lub dzierżawić kilku billboardów, które tylko statycznie będą reklamować Twoją markę, a jedną przyczepę reklamową, która będzie widoczna w każdym miejscu.

Jakie są zalety przyczep reklamowych?

Decydując się na przyczepę reklamową możesz mieć pewność, że Twoja reklama nie tylko dotrze do lokalnych odbiorców, ale także do tych spoza Twojej lokalizacji. Dzięki temu Twoja marka może nabyć nowych klientów, którzy będą zainteresowani oferowanymi przez Ciebie usługami bądź produktami. Stosując ten typ reklamy masz możliwość prowadzić kampanię i w swojej miejscowości, ale także w trasie, co oznacza, że promowanie zawędruje poza okolice Twojego miasta.

Reklama mobilna dotrze zarówno do osób, które biorą udział w ruchu drogowy, a także do pieszych, którzy zauważą ją spacerując chodnikiem. Jeśli wybierzesz przyczepę reklamową rowerową – wówczas Twoja agitacja pojawi się na deptakach, ścieżkach rowerowych, chodnikach, miejscach, gdzie nie ma ruchu możliwego dla samochodów. Reklama mobilna pozwoli, by informacja o Twojej firmie, usłudze, produkcie czy promocji na dany produkt/usługę była widoczna dla wielu potencjalnych klientów w tym samym czasie. Rozpoznawalność marki, dzięki tej formie na pewno wzrośnie i sprawi, że Twoja marka będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród osób w Twojej lokalizacji, a także poza nią.